Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Menu
Zabytki
Powiat Konecki
Izba Pamięci
Turystyka

Recommended service:
online dating site
Powiat Konecki
514px-POL_powiat_konecki_flag.svg (Custom).png

Powiat konecki położony jest w północno-zachodniej części województwa świętokrzyskiego i Gór Świętokrzyskich, wśród pięknych, atrakcyjnych turystycznie rozlewisk rzeki Czarnej Koneckiej i jej dopływu Krasnej. To one głównie, wraz ze swymi dopływami i mniejszymi rzekami, które mają swoje źródła na obszarze powiatu, tworzą sieć przyrodniczą i ekologiczną ziemi koneckiej. Tutaj też swój początek biorą trzy inne większe rzeki: Drzewiczka, Radomka i Kamienna, rozwijające się w ościennych powiatach. Obszar powiatu koneckiego pokrywają duże zwarte kompleksy leśne. W większości są to lasy o niewielkim stopniu przekształcenia. Przeważają drzewostany sosnowe, jednak we wschodniej, południowej i południowo-zachodniej części Konecczyzny pojawiają się lasy mieszane, z charakterystyczną dla Gór Świętokrzyskich jodłą.

Na osobliwy krajobraz ziemi koneckiej składają się czyste i liczne źródliska, rzeki i lasy tworzące mozaikę z obszarami pól i łąk ułożonych w charakterystyczną szachownicę. Powiat konecki zajmuje powierzchnię 1140 km2. Zamieszkuje go blisko 88 tysięcy osób. Miasto Końskie, które jest siedzibą władz powiatu, liczy ponad 23 tysiące mieszkańców.

W skład powiatu koneckiego wchodzi sześć gmin wiejskich: Gowarczów, Fałków Smyków, Ruda Maleniecka, Radoszyce, Słupia oraz dwie gminy miejsko-wiejskie Stąporków i Końskie.

 

Kliknij tutaj by dowiedzieć się wiecej o naszym powiecie

 

A także przejżyj kategorie poniżej. W nich znajdziesz cenne informacje na temat naszego Powiatu